FNP300-1012G
- Артикул производителя:
- FNP300-1012G
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 2X12V 300W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output 1 :
- 25 A
- Current - Output 2 :
- 700 mA
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Adjustable Output, I²C™ Interface, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 300W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 1.65" W x 8.50" H (101.6mm x 41.9mm x 215.9mm)
- Standard Number :
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V
- Voltage - Output 2 :
- 12V