LCC600-12U-9P
- Артикул производителя:
- LCC600-12U-9P
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 600W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE
- Current - Output 1 :
- 50 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 8.98" L x 3.98" W x 1.57" H (228.0mm x 101.0mm x 39.8mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V