MAP55-1012G
- Артикул производителя:
- MAP55-1012G
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 55W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 73%
- Features :
- Adjustable Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 55W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.00" L x 3.27" W x 1.60" H (152.4mm x 83.1mm x 40.6mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 2.6 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V