UFE2000-96S48PJ
- Артикул производителя:
- UFE2000-96S48PJ
- Производитель/Бренд:
- Artesyn Embedded Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 2000W
- Производитель :
- Artesyn Embedded Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Current - Output 1 :
- 33 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Adjustable Output, Hot Swappable, PMBus™, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -33°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 2000W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 10.74" L x 5.51" W x 1.60" H (272.8mm x 140.0mm x 40.6mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V