GTM91110P24054FSIM(R
- Артикул производителя:
- GTM91110P24054FSIM(R
- Производитель/Бренд:
- GlobTek, Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 54V 240W
- Производитель :
- GlobTek, Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cETLus, EAC, FCC, SIQ, UkrSEPRO, VCCI
- Current - Output 1 :
- 4.44 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 240W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.69" H (127.0mm x 76.2mm x 43.0mm)
- Standard Number :
- 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 54V