PM301-12A
- Артикул производителя:
- PM301-12A
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/Power Partners Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 200W
- Производитель :
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Current - Output 1 :
- 25 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 200W (300W Forced Air)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.00" L x 3.00" W x 1.38" H (152.4mm x 76.2mm x 35.1mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 60950-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V