MPB125-2048G
- Артикул производителя:
- MPB125-2048G
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 12V 125W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 2.6 A
- Current - Output 2 :
- 500 mA
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 90%
- Features :
- Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 125W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.00" H (127.0mm x 76.2mm x 25.4mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V
- Voltage - Output 2 :
- 12V