MTA040015A
- Артикул производителя:
- MTA040015A
- Производитель/Бренд:
- Inventus Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 15V 40W
- Производитель :
- Inventus Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, cTUVus
- Current - Output 1 :
- 2.7 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 40W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 2.00" W x 1.08" H (101.6mm x 50.8mm x 27.5mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 15V