PEC1300-12-074NA
- Артикул производителя:
- PEC1300-12-074NA
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 1296W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 108 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Rack Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 1296W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.28" L x 2.89" W x 1.57" H (185.0mm x 73.5mm x 40.0mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 62368-1
- Type :
- Front End
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC, 180 ~ 300 VDC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V