FSP350-F35-A54
Артикул производителя:
FSP350-F35-A54
Производитель/Бренд:
FSP Technology Inc.
Краткое описание:
AC/DC CONVERTER 54V 200W
Производитель :
FSP Technology Inc.
Категория товара :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cCSAus, FCC, UL, VCCI
Current - Output 1 :
3.7 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
94%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
200W (351W Forced Air)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.4mm)
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
54V