CFM500S360C
- Артикул производителя:
- CFM500S360C
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 36V 410W
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, D-Mark, FCC
- Current - Output 1 :
- 11.39 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94.5%
- Features :
- Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 410W (500W Forced Air)
- Size / Dimension :
- 5.35" L x 3.43" W x 1.67" H (136.0mm x 87.0mm x 42.5mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 80 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 36V