CFM300S240
- Артикул производителя:
- CFM300S240
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 300W
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, FCC, TUV
- Current - Output 1 :
- 12.5 A
- Efficiency :
- 93.5%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 300W
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.42" H (127.0mm x 76.2mm x 36.1mm)
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V