LOF120-20B12-C
- Артикул производителя:
- LOF120-20B12-C
- Производитель/Бренд:
- Mornsun America, LLC
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 114W
- Производитель :
- Mornsun America, LLC
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 9.5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 114W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.15" L x 2.44" W x 1.57" H (80.0mm x 62.0mm x 40.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 60601-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V