FSP065-P24-A12
- Артикул производителя:
- FSP065-P24-A12
- Производитель/Бренд:
- FSP Technology Inc.
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 65W
- Производитель :
- FSP Technology Inc.
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cCSAus, FCC, UL, VCCI
- Current - Output 1 :
- 5.4 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 65W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.00" L x 2.00" W x 0.98" H (101.6mm x 50.8mm x 25.0mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 62368-1
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 12V