GPFM250-48G
- Артикул производителя:
- GPFM250-48G
- Производитель/Бренд:
- SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 180W
- Производитель :
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Medical
- Approval Agency :
- CE, cURus, TUV
- Current - Output 1 :
- 3.8 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 75%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 50°C
- Power (Watts) :
- 180W (250W Forced Air)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 8.00" L x 5.00" W x 1.75" H (203.2mm x 127.0mm x 44.5mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 48V