MEB-1K2A24T AAA
- Артикул производителя:
- MEB-1K2A24T AAA
- Производитель/Бренд:
- Delta Electronics
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 24V 1200W
- Производитель :
- Delta Electronics
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB Scheme, CE, EN, SIQ, TUV, UL
- Current - Output 1 :
- 50 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, PMBUS™, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 1200W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 8.03" L x 5.00" W x 1.59" H (204.0mm x 127.0mm x 40.5mm)
- Standard Number :
- 50581; 60950-1
- Type :
- Enclosed, Conformal Coated
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V