LCS150US48
- Артикул производителя:
- LCS150US48
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 48V 158W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial), Industrial
- Approval Agency :
- CE, EN, UKCA, UL
- Current - Output 1 :
- 3.3 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 158W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.26" L x 3.82" W x 1.18" H (159.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
- Standard Number :
- 60335-1; 62368-1
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V