CCL400PS12
- Артикул производителя:
- CCL400PS12
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- AC/DC CONVERTER 12V 400W
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- AC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE, TUV, UL
- Current - Output 1 :
- 33.3 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 400W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.00" L x 3.95" W x 1.57" H (177.8mm x 100.3mm x 39.9mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V