LDU5660S1000
- Артикул производителя:
- LDU5660S1000
- Производитель/Бренд:
- XP Power
- Краткое описание:
- LED SUPPLY CC BUCK 2-56V 1000MA
- Производитель :
- XP Power
- Категория товара :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- EN
- Current - Output (Max) :
- 1A
- Dimming :
- PWM
- Efficiency :
- 97%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 23-DIP Module, 9 Leads
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.49" H (31.8mm x 20.3mm x 12.5mm)
- Standard Number :
- Topology :
- Buck
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 60V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Output :
- 2 ~ 56V