PRC10W-72-D5
- Артикул производителя:
- PRC10W-72-D5
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC-DC ISOLATED, 10 W, 8.5~160 VD
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, cURus, EN, IEC, UKCA, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 1A, 1A
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Remote On/Off
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 8 Leads
- Power (Watts) :
- 10 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 160V
- Voltage - Input (Min) :
- 8.5V
- Voltage - Isolation :
- 4.2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V