PRC10W-72-D15
Артикул производителя:
PRC10W-72-D15
Производитель/Бренд:
CUI Inc.
Краткое описание:
DC-DC ISOLATED, 10 W, 8.5~160 VD
Производитель :
CUI Inc.
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, cURus, EN, IEC, UKCA, UL
Control Features :
Current - Output (Max) :
333mA, 333mA
Efficiency :
87%
Features :
Remote On/Off
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Package / Case :
24-DIP Module, 8 Leads
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.7mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
8.5V
Voltage - Isolation :
4.2 kV
Voltage - Output 1 :
15V