S24C3V3T75BG
- Артикул производителя:
- S24C3V3T75BG
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- T 18/36/24 3.3V/ 22.7A
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, CSA, cTUVus, cURus, UL
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 22.72A
- Efficiency :
- 86.2%
- Features :
- Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Quarter Brick
- Power (Watts) :
- 75 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.28" L x 1.45" W x 0.63" H (57.9mm x 36.8mm x 16.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Quarter Brick
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V