110IMY15-05-8RGZ-G
Артикул производителя:
110IMY15-05-8RGZ-G
Производитель/Бренд:
Bel Power Solutions
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
Производитель :
Bel Power Solutions
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
83%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
17-DIP Module, 6 Leads
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.60" W x 0.41" H (50.8mm x 40.6mm x 10.5mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
150V
Voltage - Input (Min) :
50V
Voltage - Isolation :
4.2 kV
Voltage - Output 1 :
5.1V