NBM3814B46C15A6T08
- Артикул производителя:
- NBM3814B46C15A6T08
- Производитель/Бренд:
- Vicor Corporation
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 14V 2.24 KW
- Производитель :
- Vicor Corporation
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 160A
- Efficiency :
- 97.6%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Module
- Power (Watts) :
- 2.24 kW
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.76" L x 1.40" W x 0.37" H (95.6mm x 35.5mm x 9.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Bus Converter Module
- Voltage - Input (Max) :
- 46V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 14V