BWR-5/6-3.3/7-D48-C
- Артикул производителя:
- BWR-5/6-3.3/7-D48-C
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 5V 3.3V 33W
- Current - Output (Max) :
- 6A, 7A
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 7 Leads
- Power (Watts) :
- 33 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 2.00" W x 0.45" H (50.8mm x 50.8mm x 11.4mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 36V
- Voltage - Isolation :
- 1 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 3.3V