UWQ-12/20-T48NS-C
- Артикул производителя:
- UWQ-12/20-T48NS-C
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 12V 240W
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 20A
- Efficiency :
- 92%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-DIP Module, 5 Leads, 1/4 Brick
- Power (Watts) :
- 240 W
- Size / Dimension :
- 2.30" L x 1.45" W x 0.46" H (58.4mm x 36.8mm x 11.7mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 60V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 2.25 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V