20IMX4-0505-8KG
- Артикул производителя:
- 20IMX4-0505-8KG
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER +/-5V 4W
- Current - Output (Max) :
- 350mA, 350mA
- Efficiency :
- 81%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 24-DIP Module, 13 Leads
- Power (Watts) :
- 4 W
- Size / Dimension :
- 1.22" L x 0.79" W x 0.33" H (31.0mm x 20.0mm x 8.5mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 8.4V
- Voltage - Isolation :
- 2 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V