MYGTC012R5BZN
- Артикул производителя:
- MYGTC012R5BZN
- Производитель/Бренд:
- Murata Electronics
- Краткое описание:
- DC/DC CONVERTER 12V .5A SIP
- Производитель :
- Murata Electronics
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 500mA, 500mA
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Remote On/Off, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 80°C
- Package / Case :
- 11-SIP Module, 10 Leads
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.99" L x 0.47" W x 1.06" H (25.1mm x 12.0mm x 27.0mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module
- Voltage - Input (Max) :
- 40V
- Voltage - Input (Min) :
- 16V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V
- Voltage - Output 2 :
- 12V