MI-27N-MY-F4
Артикул производителя:
MI-27N-MY-F4
Производитель/Бренд:
Vicor Corporation
Краткое описание:
DC DC CONVERTER 18.5V 50W
Производитель :
Vicor Corporation
Категория товара :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
2.7A
Efficiency :
90%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Full Brick
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
310V
Voltage - Input (Min) :
100V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
18.5V