48IMS30-0302-9G
- Артикул производителя:
- 48IMS30-0302-9G
- Производитель/Бренд:
- Bel Power Solutions
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 3.3V 1.8V 30W
- Производитель :
- Bel Power Solutions
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 4A, 5A
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 71°C
- Package / Case :
- 17-DIP Module, 8 Leads
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 2.00" W x 0.37" H (50.8mm x 50.8mm x 9.4mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module, Conformal Coated
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 32V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V
- Voltage - Output 2 :
- 1.8V