VYB20W-Q24-S15-H
- Артикул производителя:
- VYB20W-Q24-S15-H
- Производитель/Бренд:
- CUI Inc.
- Краткое описание:
- DC DC CONVERTER 15V 20W
- Производитель :
- CUI Inc.
- Категория товара :
- DC DC Converters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active High
- Current - Output (Max) :
- 1.333A
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- Remote On/Off, UVLO
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 6-DIP Module
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" L x 1.18" W x 0.89" H (50.8mm x 30.0mm x 22.5mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 15V