NXN0.50GN25
- Артикул производителя:
- NXN0.50GN25
- Производитель/Бренд:
- Techflex
- Краткое описание:
- EXPAND SLEEVE 1/2" X 25' GREEN
- Производитель :
- Techflex
- Категория товара :
- Spiral Wrap, Expandable Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion and Cut Resistant
- Color :
- Green
- Diameter - Inside, Expanded :
- 0.625" (15.88mm)
- Diameter - Inside, Non-Expanded :
- 0.500" (12.70mm)
- Diameter - Outside, Non-Expanded :
- Environment Protection :
- Features :
- Acid Resistant, Clean Cut, Chemical Resistant, Self Extinguishing, Solvent Resistant
- Heat Protection :
- Flame Resistant, Heat Resistant
- Length :
- 25.00' (7.62m)
- Liquid Protection :
- Gasoline Resistant
- Material :
- Polyaramid Polymetaphenylene Isophthalamide, Halogen Free
- Material Flammability Rating :
- Operating Temperature :
- -60°C ~ 220°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Sleeve
- Type Attributes :
- Expandable
- Wall Thickness :
- 0.016" (0.40mm)