FRN1.75TB30
- Артикул производителя:
- FRN1.75TB30
- Производитель/Бренд:
- Techflex
- Краткое описание:
- EXPAND SLEEVE 1.75"X30' BLK/WHT
- Производитель :
- Techflex
- Категория товара :
- Spiral Wrap, Expandable Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion and Cut Resistant
- Color :
- Black, White
- Diameter - Inside, Expanded :
- 2.750" (69.85mm)
- Diameter - Inside, Non-Expanded :
- 1.750" (44.45mm)
- Diameter - Outside, Non-Expanded :
- Environment Protection :
- Features :
- Chemical Resistant, Clean Cut
- Heat Protection :
- Flame Retardant
- Length :
- 30.00' (9.14m)
- Liquid Protection :
- Gasoline Resistant
- Material :
- Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
- Material Flammability Rating :
- UL VW-1
- Operating Temperature :
- -70°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Sleeve
- Type Attributes :
- Expandable
- Wall Thickness :
- 0.025" (0.64mm)