CCP1.25BK250
- Артикул производителя:
- CCP1.25BK250
- Производитель/Бренд:
- Techflex
- Краткое описание:
- EXPAND SLEEVE 1.25" X 250' BLK
- Производитель :
- Techflex
- Категория товара :
- Spiral Wrap, Expandable Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion and Cut Resistant, Fray Resistant
- Color :
- Black
- Diameter - Inside, Expanded :
- 1.500" (38.10mm)
- Diameter - Inside, Non-Expanded :
- 1.250" (31.75mm)
- Diameter - Outside, Non-Expanded :
- Environment Protection :
- Features :
- Clean Cut
- Heat Protection :
- Length :
- 250' (76.20m)
- Liquid Protection :
- Material :
- Polyethylene Terephthalate (PET), Halogen Free
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Operating Temperature :
- -70°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Sleeve
- Type Attributes :
- Expandable
- Wall Thickness :
- 0.024" (0.61mm)