RYN0.25BK200
- Артикул производителя:
- RYN0.25BK200
- Производитель/Бренд:
- Techflex
- Краткое описание:
- EXPAND SLEEVING 1/4" X 200' BLK
- Производитель :
- Techflex
- Категория товара :
- Spiral Wrap, Expandable Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion and Cut Resistant, Wear Resistant
- Color :
- Black
- Diameter - Inside, Expanded :
- 0.375" (9.52mm)
- Diameter - Inside, Non-Expanded :
- 0.250" (6.35mm)
- Diameter - Outside, Non-Expanded :
- Environment Protection :
- Features :
- Acid Resistant, Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant
- Heat Protection :
- Flame Resistant, Heat Resistant
- Length :
- 200' (60.96m)
- Liquid Protection :
- Fuel Resistant, Moisture Resistant
- Material :
- Polyphenylene Sulfide (PPS), Halogen Free
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Operating Temperature :
- -70°C ~ 200°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Sleeve
- Type Attributes :
- Expandable
- Wall Thickness :
- 0.024" (0.61mm)