SDN0.50BK100
- Артикул производителя:
- SDN0.50BK100
- Производитель/Бренд:
- Techflex
- Краткое описание:
- EXPAND SLEEVE 1/2" X 100' BLACK
- Производитель :
- Techflex
- Категория товара :
- Spiral Wrap, Expandable Sleeving
- Abrasion Protection :
- Abrasion and Cut Resistant
- Color :
- Black
- Diameter - Inside, Expanded :
- 1.000" (25.40mm)
- Diameter - Inside, Non-Expanded :
- 0.500" (12.70mm)
- Diameter - Outside, Non-Expanded :
- Environment Protection :
- UV Resistant
- Features :
- Chemical Resistant, Clean Cut, Solvent Resistant
- Heat Protection :
- Length :
- 100' (30.48m)
- Liquid Protection :
- Gasoline Resistant, Salt Water Resistant
- Material :
- Polyamide Monofilament, Halogen Free
- Material Flammability Rating :
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Type :
- Sleeve
- Type Attributes :
- Expandable
- Wall Thickness :
- 0.050" (1.27mm)